Delavnice v tednu 26.2. - 1.3.2024

Illustrator za inženirje

Ponedeljek, 26. 2. 2024, ob 14:00

Izvajalec: Maj Rudolf Vahtar

Na delavnici se bomo spoznali s programom Adobe Illustrator, ki se najpogosteje uporablja za risanje vektorskih grafik in grafično oblikovanje. Spoznali in preizkusili bomo osnovna orodja programa potrebna za risanje inženirskih grafik.

Skupaj se bomo naučili risati skice in diagrame, ki se uporabljajo za inženirska poročila in članke.

Del delavnice bo namenjen tudi risanju in pripravi vektorskih grafik za lasersko rezanje oz. graviranje.

Če na delavnici ostane čas bodo udeleženci lahko svoje grafike tudi izrezali oziroma gravirali na CO2 laserskem rezalniku.

Osnove Solidworks modeliranja

Torek, 27. 2. 2024, ob 15:00

Izvajalec: Marko Kraner, Matej Markuža

Stružnico za začetnike - 101

Sreda, 28. 2. 2024, ob 15:00

Izvajalec: Marko Kraner

Na delavnici bomo spoznali osnovne pojme struženja, kinematiko, parametre, različne načine struženja ter rezalno geometrijo procesa in orodij. Na stroju bomo pokazali glavne orientacijske smeri, glavne komponente stroja in spoznali različna orodja ter vpenjala.

Na delavnici bomo načine obdelave skupaj prikazali na surovcu manjših dimenzij, pri čemer bo vsak udeleženec imel priložnost delati s strojem.

Rezkar za začetnike - 101

Četrtek, 29. 2. 2024, ob 15:30

Izvajalec: Marko Kraner

Na osnovni delavnici za rezkanje bo predstavljeno varno ravnanje z rezkalnim strojem, predstavljeni bodo parametri in načini rezkanja ter osnove vpenjanja in izbire orodja.

Ogledali si bomo vse dele stroja in orodja ter vpenjala, in izdelali enostaven izdelek z nekaj utori in različnimi obdelovalnimi strategijami.

Osnove spajkanja

Petek, 1. 3. 2024, ob 15:00

Izvajalec: Maj Rudolf Vahtar

Na delavnici bomo spoznali osnove spajkanja THT komponent, uporabe generatorja napetosti, uporabe multimetra, osnove elektrotehnike ter povezovanja in funkcije nekaterih elektronskih komponent.

Vsak udeleženec bo imel priložnost pridobiti znanje dela s spajkalnikom, ki je koristno za številne malonapetostne ter velikonapetostne elektronske projekte in popravila.

PRIJAVE SO NA POVEZAVI: https://1ka.arnes.si/a/2bb89cbd